Naši žiaci v halovom päťboji ,,strieborní" - 2013

Naši žiaci sa dňa 13. apríla zúčastnili halového päťboja, v ktorom obhájili pekné druhé miesto. Žiaci súťažili vo viacerých disciplínach, ako rozvíjanie hadíc, viazanie uzlov, šplh na lano, štafeta dvojíc a v streľbe zo vzduchovej zbrane ležmo. Súťažili vo dvojiciach zaradených do vekových kategórií dievčat a chlapcov.

1. miesto v kategórií chlapcov od 14. do 16. rokov Patrik Belko - Mário Širan

2. miesto v kategórií chlapcov od 14. do 16. rokov - Matej Kožák - Marek  Sirota

V disciplíne štafeta dvojíc - 1. miesto - MAtej Kožák - Marek Sirota

V disciplíne streľba - Tomáš Franek s počtom bodov 45

Ďalšie fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii.

Jarná brigáda

V sobotu dňa  20. Apríla 2013  sa uskutočnilo každoročné upratovanie okolo Kultúrneho domu a pohostinstva u Tarabov. Zároveň prebehla jarná údržba techniky – Avia a PS12.

V rámci upratovania bola vyčistená miestna komunikácia vodou. Brigády sa zúčastnili členovia DHZ Tarabov : Kľučka František, Plaček Ján, Plaček Michal, Ceniga Marek, Gabriela Plačková, Mazúr Peter, Golis Jaroslav, Kožák Matej, Kovačik Tomáš, Stročka Lukáš, Mravec Jozef, Šavelová Alžbeta.

Všetkým zúčastneným ďakujeme.

Medzinárodný deň detí a hasiči

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí zorganizoval 2. júna 2013 DHZ Zákopčie -Tarabov športovo-oddychové dopoludnie pre naše deti  a zároveň aj deň otvorených dverí.

Pre deti sme pripravili hry a súťaže, sladký balíček a ukážky hasenia ohňa práškovým hasiacim prístrojom a strednou penou.  Počas dopoludnia bol zabezpečený chutný hasičský guláš.

Športovo-oddychové dopoludnie sa ukončilo vyhodnotením súťaží a  rozdaním cien.

Hasičská brána  pre Radka Golisa

Oprava hasičského hríbu a hasičského areálu

V jesenných mesiacoch minulého roka prebehla rekonštrukcia hríbu a hasičského areálu. Bola vymenená strešná krytina . V okolí hríbu   bola uložená zámková dlážba.  Ďakujeme za pomoc všetkým aktívnym členom i sponzorom.