18.4.2011

Rekonštrukcia krčmy finišuje

Dnes opäť pokračovali práce na rekonštrukcii Pohostinstva Dobrovoľného hasičského zboru u Tarabov. Robotníci využili pekné počasie

na dokončovacie práce na dlažbe terasy, ďalej osadili na terase zábradlie, urobili nové nátery. Ďaľšie práce budú pokračovať na terénných úpravach okolia pohostinstva.

22.4.2011

Veľkonočná brigáda

V dňoch 21. - 22. 4. 2011 sa uskutočnila plánovaná brigáda nášho zboru. Počas dvoch dní, sme kompletne poupratovali okolie hasičského hríba, pripravili sme drevo pre náše pohostinstvo na ďaľšiu vykurovaciu sezónu, upravili oplotenie, kompletne sme vystriekali cestu od nečistôt - od mosta smerom do Kľukov až po zákrutu smerom do Fľašíka, upravili sme plochu na okrskovú súťaž u Hlinov a plus ďaľšie mnohé úpravy. Za účasť na brigáde ďakujeme všetkým zúčastneným členom.

Stráženie Božieho hrobu počas Veľkonočných sviatkov

Tak ako každý rok naši členovia vykonávali stráženie Božieho hrobu v  kostole Sv. Jána Krstiteľa v Ústredí. Tento rok nám pripadlo stráženie v sobotu od 9.45 hod do 14.00 hod. V tomto roku stáli naši členovia po prvýkrát aj s ozdobnými sekerkami tzv. halapartňami. Na strážení sa zúčastnili títo členovia: Jozef Rovňaník, Jaroslav Golis, Branislav Mazúr, Lukáš Stročka, Michal Plaček, Vladímír Golis, Pavol Franek, Ľubomír Franek, Ján Janoviček a všetko koordinoval a viedol Ján Plaček.

Hasiči stávali Máj !!!

Tak ako iné roky pokračovala  trádícia stávania máju hasičmi od Tarabov pri našom pohostinstve.   Hlavne naše mladšie hasičské ročníky sa nezapreli a stavba mája sa aj tento rok vydarila. Za všetkých chceme poďakovať zúčastneným a to : Ľubomírovi Franekovi, Ivanovi Franekovi. Eduardovi Franekovi, Kontríkoví Jaroslavovi, Lajčákovi Pavlovi, Branislavovi Mazúrovi, Martinovi Kubáčakovi, Milanovi Magátovi, Golisovi Vladimírovi, Golisovej Jozefe a za hudbu ešte jedna vďaka patrí Delinčákovi Štefanovi. Na budúci rok pokračujeme ...

1.5.2011

Hasiči od Tarabov sa zúčastnili na púti v Rajeckej Lesnej

Tak ako po iné roky sa v Rajeckej Lesnej uskutočnila tradičná púť spojená so svätou omšou , na ktorej sa zúčastnili aj naši hasiči od Tarabov. Na tejto akcii, kde sa zúčaťnuje veľa hasičských zborov z celého Slovenska, aj so svojimi  slávnostnými prápormi. Za  našich členov sa  zúčastnili: František Kľučka /predseda DHZ/, Margita Jarošová, Michal Plaček /náš nositeľ práporu/, Samuel Plaček, Alojz Šeliga, Vlasta Šeligová, Kvetoslava Mičudová, Marcela Mičudová,Daniel Mičuda, Františka Šeligová. Na tenjto jpeknej akcii spojenej s návštevou Slovenského betlehéma si nazabudli naši hasiči uctiť v Kamennej Porube pamiatku zoznulého farára Jánka Hláváča, ktorý pôsobil v našej obci.

9.5.2011

Výročná členská schôdza DHZ Zákopčie-Tarabov

Dňa  7.5.2011 sa konala tak ako každý rok výročná členská schôdza nášho Dobrovoľného hasičského zboru Zákopčie u Tarabov spojená s oslavou sviatku sv. Floriána - patróna hasišov. Po slávnostnej svätej omši, na ktorej sa zúčastnili aj ďaľšie hasičské zbory so svojimi zástavami, pokračovala schôdza v Kultúrnom dome u Tarabov. Schôdzu viedol tajomník DHZ Michal Plaček. Predseda DHZ Zákopčie-Tarabov František Kľučka predniesol správu o činnosti za rok 2010, v ktorej zhodnotil činnosť nášho zboru za uplynulý rok. Po oficiálnej časti schôdze nasledovalo občerstvenie a neformálna zábava.

9.5.2011

Zástavy na Svrčinovci

Podobne ako po uplynulé roky sa konala dňa 8.5.2011 svätá omša na Svrčinovci, ktorá sa slávi pri príležitosti sviatku sv. Floriána - patróna hasičov. Ani tento rok tam nechýbal naš DHZ. Slávnostú zástavu niesol veliteľ DHZ Pavol Franek. Ďalej sa zúčastnili: František Kľučka, Margita Jarošová, Františka Šeligová, Jozefa Golisová, Pavol Lajčák, Jozef Hažík.

23.5.2011

Pohárová súťaž žiakov v Oščadnici

Dňa 22.5.2011 sa konala v Šporcentre Oščadnica pohárová súťaž žiakov. Náš Dobrovoľný hasičský zbor sa so svojím tímom žiakov v silnej konkurencii nestratil a časom 19,68 s obsadil vynikajúce 2. miesto iba o osem stotín sekundy zaostal za víťazným Staškovom. Škoda pokazeného druhého kola, mohli sme siahať po víťaztve, ale aj tak je to vynikajúci výsledok.

viac fotografií zo súťaže nájdete v sekcii fotogaléria !!!

Okrsková súťaž  5.6.2011

Dňa 5.6.2011 sa konala okrsková súťaž v požiarnom útoku mužov a žiakov okrsku č. 4., ktorú tento rok poriadal  náš Dobrovoľný hasičský zbor Zákopčie-Tarabov. V peknom prostredí v areáli u Hlinov podávali mužstva skvelé výkony,kedže u mužov bol oproti ostatným súťažiam vodný zdroj potok, hasiči si vyskúšali opäť niečo iné. V kategórii mužov zvíťazili hasiči zo Staškova s časom 24,71 s, pred usporiadajúcim družstvom zo Zákopčia-Tarabov (27,34 s),na 3. mieste skončili hasiči zo Zákopčia Ústredia (32,74 s). V kategórii žiakov  zvíťazili domáci Zákopčie- Tarabov s časom 18,33 s pred Staškovom "A" (18,70 s) a Staškovom "B" (19,89 s). Početná divácka kulisa, medzi ktorú zavítal aj starosta obce Zákopčie Ing. František Hažík si pochutnala na kvalitnom hasičskom guláši a dobrom občerstv