Výročná členská schôdza za rok 2016

DHZ Zákopčie Tarabov pozýva všetkých svojich členov na deň 6.5.2017 na Výročnú členskú schôdzu

15.00 - 15.30   Zraz všetkých členov v Kultúrnom Dome U Tarabov

16.00               Sv. omša - pri príležitosti sviatku sv. Floriána - patróna hasičov

od 17.30         Začiatok Výročnej členskej schôdze : Privítanie, Správa o činnosti, Správa o hospodárení, Plán činnosti na rok 2017,

Voľba predsedu DHZ a nového výboru na volebné obdobie 2017 - 2021, Diskusia, Prijatie nových členov,

Návrh na uznesenie, Záver

DHZ Zákopčie Tarabov a FS Studnička zo Zákopčia stavali ,,Máj“

Mesiac máj sa už od nepamäti považuje za mesiac lásky a zrodu nového života.  Všetko živé, čo prišlo na svet v mesiaci máj malo tendenciu rásť a rozvíjať sa. Máje boli známe už veľmi dávno. Staroveké národy dávali pred 1. májom na domy a hospodárske budovy stromčeky na ochranu pred zlými duchmi a chorobami. Májová zeleň ako magický prostriedok vyjadrovala želanie poľnohospodárov, aby ich úroda mala silu a dobrý rast.  Stavanie májov bolo rozšírené na celom Slovensku, často sprevádzané muzikou, tancom, spevom a pitím. Zvyčajne v predvečer prvého mája stavali slobodní mládenci svojim vyvoleným slobodným dievčatám pod obloky máje. Najvýznamnejšie postavenie medzi rastlinami mal vo zvykoch tohto obdobia strom, ktorý sa označuje ako „Máj“. Táto tradícia sa zachovala až po dnes. V našej dedine má stavanie mája už dlhoročnú tradíciu. Aj tento rok sme v spolupráci s detským  FS Studnička  v podvečer  poslednej aprílovej nedele postavili máj, ako znak lásky a pozdrav prichádzajúcemu mesiacu máj.

DHZ Zákopčie Tarabov - ,, Strieborní"

Dnes sa naše deti zúčastnili 12. ročníka Halového päťboja, ktorý zorganizoval DHZ Zákopčie Ústredie. Vybojovali si celkovo 2. miesto, zároveň 3 prvenstvá : Najlepší čas na prekážkach: Kristián Kubačák a Lukáš Paseka, zároveň si chlapci vybojovali 1. miesto v kategórii Chlapci do 13 rokov, dievčatá Barborka Golisová a Dominika Plačková 1. miesto v kategórii Dievčatá do 13 rokov a v rovnakej kategórii 2. miesto Sabínka Golisová a Terezka Plačková. Deťom gratulujeme za pekne výkony a zároveň ďakujeme organizátorovi DHZ Zákopčie Ústredie za peknú súťaž.

Hasičská 60 - tka

1. V sobotu 18.3.2017 sa stretlo 70 pretekárov v športovej hále Športového gymnázia v Banskej Bytrici na prvej súťaži v hasičskej 60 - tke. Medzi nimi bolo aj 12 naších detí. Informácie o výsledkoch  a fotografie, videa - na našej FB stránke : Hasicitarabov.