Na 10. ročníku v halovom päťboji si

naši žiaci vybojovali zlato.

GRATULUJEME.

Účelové cvičenia

Dňa 18.6.2015  naši členovia  navštívili ZŠ v Zákopčí, kde preverili vedomosti a schopnosti  žiakov o požiarnej ochrane, civilnej ochrane a správaní sa v mimoriadných situáciach. Žiaci si vyskúšali hasenie ručným hasiacim prístrojom a  gefovakom. Účelové cvičenia ukončili ukážkou, ako nehasiť horiaci olej a potom ukážkou, ako horiaci oheň uhasiť.

Výročná členská schôdza - 2.5.2015

Na schôdzu prijali pozvanie okrem našich členov aj hostia z bratských zborov zo Staškova, Rakovej, Oščadnice a Svrčinovca pod vedením svojich predsedov a veliteľov. Členovia DHZ Rakova prišli pod vedením p. Marty Balošákovej, členovia DHZ Staškov  pod vedením veliteľa p. Jána Janošeca, členovia DHZ Oščadnica pod vedením p. Miroslava Kozu a členovia z DHZ Svrčinovec pod vedením predsedkyne p. Jargašová.

Schôdzu otvoril tajomník DHZ p. Michal Plaček, ktorý odovzdal slovo predsedovi p. Františkovi Kľučkovi. Ten predniesol prítomným výročnú správu o činnosti DHZ obce  Zákopčie U Tarabov za rok 2014. Po ňom odovzdal tajomník slovo p. Jaroslavovi Golisovi, ktorý predniesol revíznu správu. V ďalšom bode rokovania veliteľ p. Ján Plaček oboznámil prítomných s plánom činnosti na rok  2015. Predseda odovzdal aktívnym členom a dlhoročným členom vyznamenania. V diskusii pozdravili vedúci delegácií prítomných. Po nich sa do diskusie zapojil veliteľ p. Ján Plaček, ktorý informoval o práci s deťmi, riaditeľka školy vyzdvihla výbornú spoluprácu medzi hasičským zborom a Základnou školou. Diskusiu ukončil svojím prípsevkom predseda p. František Kľučka.

O  výbornú atmosféru sa starali heligonkári, ktorí svojou hrou a  spevom rozospievali aj prítomných.

Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k priebeho výročnej členskej schôdze.

Dňa 3.5.2015 o 17. 00 hod. sa uskutočnilo stávanie mája DHZ za sprievodu folklórného súboru Studnička. Viac foto nájdete na našej FB stránke.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt máj

Hasičská 60 tka

V kalendárnom roku 2015 sme boli zapojení do hasičskej šesťdesiatky. V tejto disciplíne sme obsadili 3 miesto na Majstrovstvách Slovenská v Martine v kategorii mladšie dievčatá a v Slovenskej lige v 60 tkách sme získali 3. miesto v kategórii prípravka.

Branný  beh

Dňa  5.9.2015 sa naši žiaci zúčastnili Branného behu v Kolaroviciach. Branný beh obsahoval hod granatom, prechod cez lavičku, rozoznavanie hasiacich prístrojov, rozhodenie a zmotanie hadíc, viazanie uzlov a predlekársku prvú pomoc. Deti disciplíny zvládli aj vďaka tomu, že sa vopred pripravili.

Ďakujeme za pozvanie DHZ Kolárovice a aj za usporiadanie veľmi peknej akcie.

Foto z akcie nájdete na

STANOVAČKA

Tak ako minulý rok, aj tento rok sme pre deti, ktoré nás reprezentovali v súťažiach pripravili stanovačku.

V piatok 10.7.2015 sme sa vybrali od zastávky u Holých do Vojtov. Počas cesty bola pre deti pripravená Stopovačka, na ktorej si overili svoje zručnosti a vedomosti nielen z požiarnej ochrany, ale aj z poznania prírody. U Vojtov sme si zobrali vaky, stany, spacáky a karimatky a vybrali sa na Vojtovský kopec. Deti túru zvládli výborne. Keď sme prišli na kopec, úlohou deti bolo nájsť ukrytý poklad a rozšifrovať tajný kód, na jeho otvorenie. Po otvorení si pochutnali na ,,sladkom poklade". Rozložili sme stany, založili ohnisko a stanovačka mohla začať. Noc však bola veľmi studená - bolo okolo +3 Cel. stupne, ale mi sme to výborne zvládli.

Na druhý deň sme sa pobalili a pokračovali smerom na vrch Čerchľa, odtiaľ na Chotárny kopec a cez Blažkovu na Petránky a na rozhľadňu na Marťacký kopec. Tam sme si urobili prestávku na chutný obed a pokračovali smerom do Rulcov, kde sme sa rozlučili.