Výsledky hasičského päťboja 2012

V sobotu 24.3.2012 sa uskutočnil v budove ZŠ v Zákopčí u Fľašíka  7. ročník hasičského päťboja  žiakov, ktorý poriada DHZ Zákopčie – Ústredie. Päťboj obsahuje: streľbu zo vzduchovej zbrane ležmo, šplh na lano, rozvíjanie hadíc (trafanie kolkov), viazanie uzlov a štafetu dvojích.  Na tejto súťaží sa pravidelne zúčastňuje aj náš zbor a nebolo tomu inak  ani tento rok. Naši žiaci sa opäť nestratili , v najviac obsadenej kategórii chlapcov vo veku od 14 do 16 rokov zvíťazila naša dvojica Oliver Hažík a Marek Sirota. Oliver sa zároveň stal najlepším strelcom súťaže keď nastrieľal plný počet 50 bodov. Družstvo celkovo skončilo na nepopulárnom 4. mieste.  Celkovým víťazom päťboja sa už po 5. krát stalo družstvo DHZ Zákopčie-Ústredie .

Naší žiaci štartovali v tomto zložení: Oliver Hažík, Marek Sirota, Jozef Mravec, Matej Kožák, Patrik Belko, Lukáš Brezina, Tomáš Franek, Peter Janovíček, Patrícia Krkošková, Beáta Bogaňová. Mužstvo nacvičovali a na súťaží sprevádzali referent mládeže Golis Vladimír a jeho zástupca Marek Ceniga.

Rekonštrukcia vnútorných priestorov KD u Tarabov

Minulý týždeň začala rekonštrukcia vnútorných priestorov Kultúrného domu v Zákopčí u Tarabov. Po mnohých  desaťročiach konečne pribudnú chýbajúce sociálne zariadenia, rozšíri a zmodernizuje sa kuchyňka, zavedie sa voda a kanalizácia. Oprava sa vykonáva za značnej podpory /materiálnej aj finančnej/ Obecného úradu v Zákopčí a starostu obce Ing. Františka Hažíka. Všetky práce vykonávajú  svojpomocne členovia nášho Dobrovoľného hasičského zboru.